A-
 A 
A+
Kovanie

Kovanie a jeho funkcie

Kovanie je vnútorný mechanický systém, osadený v drážkach rámu a krídla, ktorý zaisťuje otváranie, zatváranie, sklápanie, posúvanie a mikroventiláciu okien a dverí. Tento systém je ovládaný kľučkou a má niekoľko polôh.

Kovanie je základná súčasť každého okna alebo dverí. Spája okenný rám a krídlo, zaisťuje bezproblémovú manipuláciu a otváranie okna. Spolu s ďalšími bezpečnostnými prvkami (bezpečnostným sklom alebo bezpečnostnou fóliou) zaisťuje ochranu proti vlámaniu. Moderné systémy kovanie zabezpečí dom či byt pred všetkými nežiadúcimi návštevníkmi.

Kovanie okien

Okrem základnej železnej konštrukcie, ktorá objíma celé okenné krídlo je súčasťou každého kovania kľuka. Vo väčšine prípadov je možné umiestniť kľučku do štyroch polôh:

- zatvorené okno
- otvorené okno do strany
- výklop okná hore
- mikroventilácia

Aj v prípade okien je možné vyberať z niekoľkých bezpečnostných tried a zabezpečenia . Tieto triedy charakterizujú rýchlosť, akou je možné prekonať celý systém kovania a dostať sa dovnútra.

Pre kvalitné kovanie nie je problém odolať ani páčidlu. V prípade detskej izby alebo kancelárskych priestorov je možné inštalovať ďalšie doplnky .

Kovanie dverí

Konkrétny typ kovania je potrebné vyberať podľa určenia dverí. Iné kovania sú pre vnútorné dvere a vyššie požiadavky sú na dvere vonkajšie. Rovnako sa musí vybrať kovanie podľa materiálu dverí (plast či drevo).

Aby kovania slúžilo bezproblémovo po maximálnu možnú dobu je potrebné vziať do úvahy nielen vzhľad, ale aj materiál. Môžeme voliť z niekoľkých druhov kovov. Chybu neurobíte v prípade chrómovanej ocele, nereze alebo niektorého z farebných kovov.

Vchodové dvere je vhodné opatriť priamo bezpečnostným kovaním, ktoré bude príbytok chrániť pred nežiadúce návštevou. Uvedená bezpečnostná trieda by mala byť doložená patričným certifikátom. Ak budete objednávať kovania zvlášť, dávajte si pozor hlavne na možnosť pravých alebo ľavých dverí. Niektorí výrobcovia potom dodávajú univerzálnej variant pravoľavý.

Polohu mikroventilácie majú len okná s kovaním umožňujúcim otváranie a sklápanie (OS), okrem okien menších ako 600 x 600 mm, kde toto kovanie nemožno rozmerovo použiť.


 

ŠTATISTIKA NÁVŠTEV

mod_vvisit_counterDnes47
mod_vvisit_counterVčera96
mod_vvisit_counterTento týždeň47
mod_vvisit_counterMinulý týždeň511
mod_vvisit_counterTento mesiac403
mod_vvisit_counterMinulý mesiac2348
mod_vvisit_counterSpolu222970

OTVÁRACIA DOBA

Pondelok: 7:30-16:00
Utorok: 7:30-16:00
Streda: 7:30-16:00
Štvrtok: 7:30-16:00
Piatok: 7:30-16:00
Sobota: 7:30-12:00
Nedeľa: Zatvorené

KONTAKTNÉ ÚDAJE

Riri - stavebná firma
Milhostov 181
075 01 Trebišov

tel.: +421 915 871 013

e-mail: riri.trebisov@gmail.com

AKO NÁS NÁJDETE?

Ak nás neviete nájsť, kliknite na mapku.